Ieškoti

Neurable - naujos kartos smegenų stebėsena, sutalpinta į įprastas ausines

Liepos mėnesio kompanija - neuromokslai ir verslas

INA vardu parengė Matas Vitkauskas

Redagavo: Laura Simanavičiūtė, Edita Lenkauskaitė, Dr. Laura Bojarskaitė ir Karolis Degutis.


Problema?

2 valandos ir 53 minutės. Tai yra vidutinis laikas, kurį žmonės praleidžia aktyviai atlikdami užduotis įprastą darbo dieną. Kiekvieną kartą, kai prarandame dėmesį, vidutiniškai užtrunka 11 minučių, kol jį susigrąžiname!

Kasdieniniame gyvenime yra milijonas dalykų, kovojančių dėl mūsų dėmesio - žinutės, pranešimai, klajojančios mintys, pokalbiai - lengva pasiklysti. Tiesioginis mūsų blaškymosi rezultatas yra neužbaigtas darbas, su darbu susijęs stresas, dažnesnis darbas vėlai vakare ir bloga psichinė sveikata.

„Enten“, neuromokslo startuolio „Neurable“ sukurtos ausinės, parodo, kaip ir kada jūs dirbate geriausiai, suteikiant jums galimybę kontroliuoti savo laiką, kad galėtumėte susitelkti ties tuo, kas jums svarbiausia.

Produktas?


„Neurable“ sukėlė didžiausią ažiotažą dėl savo pirmųjų virtuolios realybės (VR) žaidimų ausinių, kuriomis būtų galima valdyti žaidimo avatarą vien mintimis. Įdomu tai, kad bendrovė teigia, kad tokio produkto rinkos potencialas nebuvo rastas, ir dabar jie pasuko link vartotojui patogių EEG ausinių, kurios pagerina jūsų dėmesį.

Pagal „Neurable“ sukurtus VR prototipus jiems pavyko sukurti minkštus EEG jutiklius, kurie yra vientisai įausti į pliušinio audinio ausinių pagalvėles. 16 jutiklių įrenginys yra visiškai nepastebimas nešiojant, ir gali nustatyti beveik laboratorijos lygio tikslumu smegenų veiklos modelius, kai jūs tiesiog darote įprastas kasdienes veiklas.

EEG veikia saugiai rinkdamas jūsų smegenų generuojamus elektrinius signalus. Kiekvienas iš milijardų jūsų smegenų neuronų sukelia šias smegenų bangas, o EEG jutikliai saugiai nustato didelius smegenų bangų pokyčius. EEG yra visiškai saugi technologija, kuri nesukelia nepatogumų. Tai yra tik jūsų smegenų aktyvumo „klausymasis“.

Kalbant praktiškai, vartotojas turi sukalibruoti ausines, kad jos užfiksuotų smegenų „šurmulį“, kai jis yra išsiblaškęs ir susikaupęs. Tada ausinės veikia kaip stebėjimo sistema, leidžianti geriau suprasti savo įpročius - žinoti, kada, kur ir kiek laiko esate susikaupę. Be to, sistema taip pat gali automatiškai nutildyti žinutes ir pranešimus, kai „žino“, kad esate „sutelktoje“ proto būsenoje. Ir dar, jūs taip pat galite priimti arba atšaukti telefono skambučius tik su savo mintimis.

Iliustracija 1: Enten Ausinių vidus.

Komanda?


„Neurable“ įkūrėjas yra Dr. Ramsesas Alkaidas, kuris 2015 m. pradėjo savo veiklą Mičigano universiteto tiesioginės smegenų sąsajos (UM-DBI) laboratorijoje. „Neurable“ išaugo iš jo paties doktorantūros projekto ir yra jo „kūdikis“, kurį jis bando atnešti bendrajai populiacijai.

Svarbus komandos narys yra Džeimis Aldersas, 10 metų dirbęs elektronikos milžinės „Bose“ inžinerijos ir produktų kūrimo srityse. Jo specializacija aukščiausios klasės vartotojų ausinių kūrime bus labai svarbi norint rasti geriausią „Enten“ ausinių kainos ir kokybės santykį.

Iliustracija 2: Enten ausinių evoliucija. Šaltinis:https://spectrum.ieee.org/the-human-os/biomedical/bionics/brainy-startup-neurable-unveils-the-worlds-first-braincontrolled-vr-game

Ateitis?


Bendrovė anksčiau su VR technologija atsitrenkė į plytų sieną, tačiau panašu, kad nuo jos atšoko. Neseniai „Neurable“ surinko 6 milijonus dolerių, kuriuos, jų teigimu, nukreips link savo pirmojo komerciškai parduodamo prototipo.

Iliustracija 3: Neurable - naujos kartos smegenų stebėsena, sutalpinta į įprastas ausines. Parengė Adelė Tiuchtaitė.

 

Šaltiniai:

https://spectrum.ieee.org/the-human-os/biomedical/bionics/brainy-startup-neurable-unveils-the-worlds-first-braincontrolled-vr-game

https://www.forbes.com/sites/solrogers/2019/12/17/exclusive-neurable-raises-series-a-to-build-an-everyday-brain-computer-interface/?sh=50a284852feb

https://www.indiegogo.com/projects/enten-smart-headphones-for-smarter-focus-habits#/