Ieškoti

MindMaze - neurorehabilitacijos pavertimas žaidimu

Liepos mėnesio kompanija - neuromokslai ir verslas

INA vardu parengė Matas Vitkauskas

Redagavo: Laura Simanavičiūtė, Edita Lenkauskaitė, Dr. Laura Bojarskaitė ir Karolis Degutis.


Problema?

Fizioterapija yra sunki. Dažnai pacientai po neurologinių sužalojimų tokių kaip insultas, paprasčiausiai atsisako savo neuroreabilitacijos dėl kelių veiksnių: a) jos metu jiems būna nemalonu (skausmas fizinio krūvio metu) b) reikia daug laiko, kol pradeda matytis rezultatai, c) fizioterapija yra brangi ir d) būtina reguliariai dirbti su savo fizioterapeutu. Šveicarijos startuolis „MindMaze“ bando išspręsti visas šias problemas, bandydamas neuroreabilitaciją paversti žaidimu.


Produktas?


Įkurta 2012 m., „MindMaze“ yra pasaulinė smegenų technologijų lyderė, kurios misija yra pagreitinti žmonijos sugebėjimą atsistatyti, mokytis ir prisitaikyti. Jų pagrindinė idėja yra sukurti technologiją, kuri priverčia žmones atlikti fizioterapiją žaidžiant vaizdo žaidimus. Jų pavyzdinis produktas vadinamas „MindMotion GO“. Patvirtintas FDA, „MindMotion“ žaidimais pagrįstos skaitmeninės terapijos iki šiol buvo naudojamos padėti 3300 pacientų. Produktas sukurtas skatinti tokius judesius, kuriuos pacientas paprastai praktikuoja pas fizioterapeutą, sistema yra visiškai pritaikoma kiekvieno asmens poreikiams ir pažangai. Kaip tai veikia?

Reikalavimus atitinkantys dalyviai yra įtraukti į mažiausiai šešių savaičių programą. Norint sukurti pacientui pritaikytą reabilitacijos programą, atliekama pradinė patikra. Tada pacientui suteikiama „MindMotion GO“ technologija. Užsiėmimų metu pacientai valdo įvairius avataro personažus, norėdami skristi per kalnus, leistis slidėmis nuo kalno, važiuoti skraidančiu automobiliu, lipti ant uolos sienos ir skristi ant stebuklingo kilimo, taip pat kitus įdomius interaktyvius žaidimus. Žaidimai skatina judinti viršutines ir apatines galūnes, plaštakas ir torsą naudodamiesi garso ir vaizdo grįžtamuoju ryšiu bei grafiniu judesių vaizdavimu „MindMotion GO“ ekrane.

Iliustracija 1: Vienas iš "MindMotion GO" žaidimų. Šaltinis: https://www.mindmaze.com/digital-therapies-for-neurorehabilitation/

Iliustracija 2: Neurorehabilitacijos pavyzdys naudojant "MindMotion GO". Šaltinis: https://www.mountsinai.org/locations/abilities-research-center/programs-technologies/mindmotion-go-telerehab-program


Ateitis?

„MindMaze“ sparčiai plečiasi. Pagrindinis šios savaitės tinklaraščio dėmesys buvo sutelktas į neuroreabilitacijos žaidimą, tačiau „MindMaze“ taip pat bendradarbiauja su „Formulės 1“ komandomis „McLaren“ ir „Haas“. Šios partnerystės tikslas yra išbandyti naujausias „MindMaze“ jutiklių technologijų naujoves automobilių sporto saugos ir efektyvumo srityse.

Kita įdomi „MindMaze“ ateities kryptis gali būti jo plėtra į pramogų industriją, nes Leonardo DiCaprio neseniai investavo į šią įmonę ir tapo vienu iš jų patarėjų šioje tyrimų ir plėtros srityje. Neaišku, ką tiksliai „MindMaze“ gali pasiūlyti Holivudui, tačiau tai neabejotinai skatina investuotojus susidomėti šia kompanija.


Komanda?

Pagrindinis žmogus už „MindMaze“ pavadinimo yra Tej Tadi. Dr. Tadi 2004 m. persikėlė iš Indijos į Šveicariją, kad įgytų daktaro laipsnį Ecole Polytechnique Fédérale de Lausanne (EPFL). „MindMaze“ yra jo idėja. „MindMaze“ taip pat turi patyrusių patarėjų. Simonas Kolinsas, buvęs KPMG pirmininkas, bus naudingas „MindMaze“ naršant po naują verslo aplinką, o Marko Vilsono, vieno iš 2017 metų „Debrett“ 500 įtakingiausių Didžiosios Britanijos žmonių, finansų patirtis bus naudinga plečiant verslą nuo įmonės, kuriančios neuroreabilitacijos žaidimus įmonės iki tos, kuri dirba su „Formulės 1“ vairuotojais.


Iliustracija 3: MindMaze - neurorehabilitacijos pavertimas žaidimu. Parengė Adelė Tiuchtaitė.

 

Šaltiniai:

https://www.mclaren.com/racing/partners/mindmaze/mclaren-racing-and-mindmaze-announce-multi-year-formula-1-partnership/

https://www.mindmaze.com/digital-therapies-for-neurorehabilitation/

https://www.mindmaze.com/leonardo-dicaprio-joins-virtual-reality-company-mindmaze-as-investor-and-advisor/

https://www.mindmaze.com/team/

https://www.mountsinai.org/locations/abilities-research-center/programs-technologies/mindmotion-go-telerehab-program