Ieškoti

Dreem - naujos kartos galvos apdangalai miegui stebėti

Liepos mėnesio kompanija - neuromokslai ir verslas

INA vardu parengė Matas Vitkauskas

Redagavo: Laura Simanavičiūtė, Edita Lenkauskaitė, Dr. Laura Bojarskaitė ir Karolis Degutis.


Problema?


Miegas yra neatsiejama mūsų gyvenimo dalis. Kiekvienas žino, kad jei turėsime sunkumų užmiegant, kitą dieną būsime pavargę ir sunkiai susikaupsime. Gana didelę dalį visos visuomenės taip pat kamuoja nemiga (apie 20%) ir obstrukcinė miego apnėja (apie 10%). Miego trūkumas sekina ir labai kenkia šiuos sunkumus patiriančių asmenų gyvenimo kokybei.


Produktas?


Dreem (anksčiau Rythm) yra prancūzų neurotechnologijų įmonė, kurianti miego stebėjimo prietaisą, kuris yra tvirtinamas prie galvos. Pasak jų interneto svetainės, Dreem galvos juostos 91% visų dalyvių padeda užmigti greičiau, vidutiniškai užmiegant 21 minute greičiau nei įprastai.

Mokslinis pagrindimas, susijęs su Dreem veikimu, atrodo gana tvirtas (pasak mūsų miego konsultantės dr. Lauros Bojarskaitės). Neseniai atliktame validacijos tyrime Dreem galvos juosta buvo lyginama su prietaisu, vadinamu polisomnografija (PSG), kuris yra auksinis standartas klinikinėse ir mokslinėse laboratorijose matuojant miegą. Tyrimas parodė, jog 91% dalyvių iš tiesų užmigo greičiau, o Dreem rezultatai buvo lygiaverčiai PSG. Svarbu paminėti, kad Dreem yra ne toks brangus ir ne taip sudėtingai valdomas kaip PSG.

Taigi, kaip tai veikia? Iš tiesų Dreem galvos juosta naudoja elektroencefalografiją (EEG) ir įvairius fiziologinius signalus (pvz.: pulsą), kad įvertintų miego stadiją, kurioje yra subjektas. Technologija, kuri sukuria geresnį miegą, vadinama uždaro ciklo stimuliacija ir sustiprina lėtus svyravimus (angl. Slow oscillations or SOs) naudojant vos girdimus spragtelėjimus miego metu - ypač lėtojo miego metu.

Pagrindinis šios technologijos trūkumas yra nepatogumas - miegojimas su galvos juosta kai kuriems žmonėms gali būti problemiškas. Ir vėl gi, kaip sakė mūsų miego ekspertė, dr. Bojarskaitė: kai kurie žmonės taip pat mėgsta miegoti su ausinėmis. Nepaisant to, kiek patogi ši Dreem galvos juosta, atrodo, kad ji veikia ir taip pat kelia didelį investuotojų susidomėjimą.

Iliustracija 1: Dreem produktai. Šaltinis: https://dreem.com/research

Ateitis?


Dreem buvo išleista 2014 m. Privačių investuotojų bei viešųjų dotacijų dėka per pirmus metus ši inovacija surinko 11 mln. dolerių, skirtų miegą gerinančių neurotechnologinių prietaisų gamybai. Per kelis investavimo etapus bendrovė surinko 57 mln. dolerių iš tokių investuotojų kaip Johnson & Johnson.


Komanda?


Bendrovė teigia, kad ties antrąja versija dirbo daugiau nei 50 inžinierių, bendradarbiaudami su tokiais garsiais neuromokslininkais kaip Emmanuelis Mignotas, Christophas Kochas, Davidas Eaglemanas. Steigėjai Hugo Mercier ir Quentin Soulet de Brugiere yra du prancūzai, kurie susitiko Ecole Polytechnique ir pradėjo kurti savo produktą jau 2014 m. Vertėtų gerbti šių inovatorių drąsą bei kruopštumą, kuriant neuromoduliatorinį prietaisą nuo nulio.

 

Iliustracija 2: Dreem prototipo evoliucija. Šaltinis: https://medium.com/@HugoMercierR/a-major-milestone-has-been-crossed-a8c5fbdfbcba

Iliustracija 3: Dreem - naujos kartos galvos apdangalai miegui stebėti. Iliustraciją parengė Adelė Tiuchtaitė.

Šaltiniai:

https://www.crunchbase.com/organization/rythm/company_financials

https://dreem.com/research

https://medium.com/@HugoMercierR/a-major-milestone-has-been-crossed-a8c5fbdfbcba