Ieškoti

Biogen - kompanija, pagaminusi pirmąjį vaistą nuo Alzheimerio per beveik 20 metų

Liepos mėnesio kompanija - neuromokslai ir verslas

INA vardu parengė Matas Vitkauskas

Redagavo: Laura Simanavičiūtė, Edita Lenkauskaitė, Dr. Laura Bojarskaitė ir Karolis Degutis.


Problema?

Alzheimerio liga, kurios metu žūsta nervinės ląstelės ir jų jungtys, ko pasekoje atsiranda protiniai sutrikimai, yra didžiulė visuomeninė problema. Ši neurodegeneracinė liga dažnai prasideda lėtai ir progresyviai blogėja asmeniui senėjant. 60-70% visų demencijos atvejų priežastis yra Alzheimerio liga. 2020 metais visame pasaulyje yra apie 50 milijonų žmonių sergančių Alzheimerio liga.


Produktas?

Vaisto kelionė nuo farmakologinių ieškojimų laboratorijoje iki paciento lovos farmacinėms kompanijoms kainuoja maždaug $1 milijardą. Didžiosios farmacijos kompanijos (angl. Big Pharma) nemėgsta vaistų veikiančių smegenis. Pagrindinė to priežastis - didelė nesėkmės rizika vėlyvuose klinikiniuose tyrimuose. Farmacijos milžinai tokie kaip AstraZeneca, Lilly, Merck, Novartis, Pfizer ar Roche visi patyrė tai savo kailiu bei nesenai sumažino resursus skiriamus neurologinių terapijų vystimui. Širdies ir kraujagyslių ligų ar vėžio vaistai yra žymiai mažiau rizikingos investicijos.

Iliustracija 1: Infografika, rodanti skirtingų farmacijos kompanijų investavimą į smegenų vaistų gamybą. Šaltinis: https://www.biopharmadive.com/news/pharma-neuroscience-retreat-return-brain-drugs/57025


Turint visą šį kontekstą omeny, išsiskiria viena kompanija kuri specializuojasi neurodegeneracinių terapijų kūrime - Biogen. Bene žinomiausias Biogen vaistas šiomis dienomis yra Aduhelm. Aduhelm yra pirmas naujas vaistas skirtas gydyti Alzheimerio ligą per pastaruosius 20 metų gavęs Maisto ir Vaistų Administracijos (MVA) (angl. Food and Drug Administration (FDA)) leidimą. MVA farmacijos pasaulyje yra matoma kaip pirminė ir inovatyviausia vieša vaistų saugumą bei efektyvumą užtikrinanti asociacija visame pasaulyje. Tai, kad Aduhelm buvo patvirtintas JAV reiškia, kad jų pavyzdžiu gali pasekti daugybės šalių vaistų saugumo organizacijos. Šis vaistas mažina pagrindinę Alzheimerio ligos priežastį - baltymo amiloido beta sankaupas, kurios kaupiasi smegenyse. Iš funkcinės perspektyvos tai yra labai inovatyvus vaistas, nes visi kiti rinkoje esantys vaistai bando gerinti Alzheimerio ligos simptologiją (o ne ligos priežastį).


Sprendimas leisti Biogen pardavinėti Aduhelm šokiravo nepriklausomos mokslininkų komisijos, patarinėjusios MVA Aduhelm klausimais, narius. 3 šios komisijos nariai atsistatydino iš komisijos nurodydami Aduhelm patvirtinimą kaip priežastį. MVA sprendimo kritikai dažnai mini nepastovų vaisto efektyvumą mažinant klinikinius Alzheimerio simptomus klinikinių tyrimų metu. Viename tyrime Aduhelm sumažino Alzheimerio simptomus 23% procentais palyginus su placebu, o kitame - viso labo 2% (kas buvo statistiškai nereikšmingas rezultatas). Pacientų teises atstovaujančios organizacijos tokios kaip Alzheimerio Asociacija, Kanados Alzheimerio draugija ir Amerikos Alzheimerio fondas kategoriškai pasisakė už naujos terapijos patvirtinimą.


Komanda?

Biogen generalinis direktorius ir valdybos narys Micheal Vounatsos savo pareigas eina nuo 2017 metų Sausio. Prieš šias pareigas jis 20 metų praleido farmacijos milžino Merck&Co gretose, tad galima teigti, kad Vounatsos turi ganėtinai daug patirties valdant bei vedant dideles farmacines kompanijas. 2020 metais Biogen Micheal Vounatsos ateikėjo net $18.66 milijono metinį bonusą. Biogen generalinis direktorius yra žinomas kaip teigęs, kad didelė Aduhelm kaina ($56,000 per metus) yra pateisinama turint omeny demencijos ekonominę žalą visuomenei. Vien Jungtinėse Amerikos Valstijose, demencija ir su ja susijusios ligos kainuoja beveik $600 milijardo, o kiekvienam pacientui apie $500 tūkst. per metus.


- Laikas investituoti į demencijos gydymą. - teigia Biogen generalinis direktorius Micheal Vounatsos.


Projection?

Aduhelm greičiausiai bus didžiulė finansinė sėkmė Biogen kompanijai. Taip galima teigti pamąsčius apie milžinišką vaisto kainą ($56, 000 per metus) ir didžiulę paklausą, kurią šis vaistas bando užpildyti. Investuotojai taip pat žvalgosi į Biogen akcijas - Warren Buffet investicijų kompanija Berkshire Hathaway nusipirko 648,447 Biogen akcijas, kainuojančias apie $192.4 milijono.


Intriguojantis naujas pasikeitimas Biogen vaistų ekosistemoje yra kompanijos Sage Therapeutics įsigijimas už $650 milijonų. Toks Biogen žingsnis jiems turėtų leisti įžengti į pelningą depresijos medikamentų rinką, nes Biogen gaus Sage Therapeutics vaistą Zaranolone, skirtą gydyti pogimdyvinę depresiją.

Iliustracija 2: Biogen - kompanija, pagaminusi pirmąjį vaistą nuo Alzheimerio per beveik 20 metų. Parengė Adelė Tiuchtaitė.

 

Šaltiniai: